Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Operacja po japońsku

Przez dwa dni pod okiem japońskich specjalistów w Szpitalu Klinicznym nr 4 nowatorską metodę walki z zatorami tętnic udoskonalali lubelscy lekarze. Wspólne zabiegi odbyły się w ramach międzynarodowej konferencji.

Żeby udrożnić przewlekle zamknięte tętnice sercowe, lekarze zamiast otwierania klatki piersiowej i zakładania tzw bypassów, starają się to zrobić mało inwazyjną nowatorską metodą. W Japonii jest kilku specjalistów którzy wykonują takie zabiegi u pacjentów z zatorem tętnic. To oni podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji przekazywali swoją wiedzę lubelskim lekarzom. Mimo, że w Szpitalu Klinicznym nr 4 ta technika stosowana jest z powodzeniem od kilku lat, to jednak międzynarodowe warsztaty są  szansą na wymianę doświadczeń i praktyczną naukę. Podczas warsztatów lekarze wykonali dziesięć pokazowych zabiegów transmitowanych na żywo do sali wykładowej.  Nowoczesne rozwiązania w kardiologii pozwalają pacjentom na szybszy powrót do zdrowia. Światowej sławi kardiolodzy inwazyjni przyjechali do Lublina po raz czwarty

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma