Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nauczyciel uśmiechu

W wielu kościołach archidiecezji pojawiło się zdjęcie Ojca Świętego Franciszka. Uśmiechnięty papież jest dla ludzi znakiem, że Duch Święty, który działa w Kościele to Duch radości.

Powodów do radości jest wiele - mówi lubelski kapucyn o. Andrzej Derdziuk, prorektor KUL. - Papież Franciszek obrał za swego patrona założyciela naszego zakonu św. Franciszka z Asyżu. Dla nas, kapucynów, to dodatkowy powód do radości. Uśmiechnięty papież, który zachęca ludzi do modlitwy, sam dając przykład to kolejny powód, by się cieszyć. Oznacza to, że papież Franciszek wsłuchuje się w to, co mówi Pan Bóg i czego potrzebują wierni. Nam nie pozostaje nic innego jak brać z niego przykład - mówił o. Derdziuk.

Kościół kapucynów na Poczekajce jest jednym z tych, gdzie już w niedzielę na honorowym miejscu znalazło się wielkie zdjęcie uśmiechniętego papieża Franciszka. - Patrząc na nie jakoś tak człowiekowi też chce się uśmiechać. Mam nadzieję, że wielu z nas, katolików, czerpiąc przykład z Ojca Świętego, znajdzie nowe powody do radości - mówi Bożena Szalak, parafianka z Poczekajki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma