Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wielki zaszczyt

Kolejni szafarze Komunii świętej rozpoczęli posługę w archidiecezji lubelskiej.

Grupę 31 szafarzy ustanowił abp Stanisław Budzik podczas Mszy świętej w archikatedrze lubelskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową. – Dziś Kościół powierza wam ważne zadanie – mówił w homilii abp Budzik. – Od dnia dzisiejszego będziecie brać do ręki Chleb Życia i podawać Go innym.

Zawsze pamiętajcie o tym, by słowa: „Ciało Chrystusa”, które będziecie przy tej okazji wypowiadać, nie stały się nigdy pustą formą, ale niech zawsze będą wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. I niech od tej waszej wiary zapala się wiara tych, którzy Komunię świętą będą przyjmować. Arcybiskup podkreślił, że pełnienie posługi szafarza Komunii św. to wielki zaszczyt, ale równocześnie wielkie zobowiązanie do bycia świadkiem Eucharystii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma