Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bezpieczny bo widoczny

W holu na czwartym piętrze szpitala, dzieci przeszły szkolenie z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz z zachowania w konfrontacji z agresywnym psem.

Spotkanie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym było finałem akcji "Jestem widoczny z PGE”, którą zorganizował lubelski oddział spółki PGE Dystrybucja, Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Wspólna akcja miała nie tylko wymiar edukacyjny dla pacjentów DSK i uczniów Zespołu Szkół przy DSK, ale także wymiar społeczny. Przedstawiciele policji przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a przedstawiciel PGE wyposażył pacjentów w odblaski, jakie wszystkie dzieci powinny posiadać, aby być widocznymi na drodze. Policjanci zwrócili uwagę na fakt, że nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może zakończyć się dla dzieci pobytem w szpitalu, a w najcięższych przypadkach trwałym kalectwem i wielotygodniową, a nawet wieloletnią rehabilitacją.

Zbliża się okres wiosenny i dzieci coraz więcej czasu będą spędzać na świeżym powietrzu, jeździć na rowerach, dlatego już teraz policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zaapelowali o rozwagę w poruszaniu się najmłodszych po ulicach i przejściach dla pieszych. Podczas pogadanki policjanci opowiadali również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomi oraz mówili o innych czyhających na dzieci zagrożeniach w szkole i poza szkołą. W spotkaniu uczestniczyły też dwa psy służące na co dzień do zajęć z dogoterapii. Policjanci zaprezentowali bezpieczne zachowania w kontakcie z agresywnym czworonogiem. Podczas spotkania przeprowadzono konkurs z nagrodami, na temat szeroko pojętych bezpiecznych zachowań. Do zwycięzców powędrowały plecaki i kaski na rowery. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama