Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kolorowe koszyczki

Każda rodzina ma swoją tradycję malowania jajek. Jedni gotują w wywarze z cebuli, inni kupują specjalne barwniki, jeszcze inni misternie skrobią wzorki.

W kościołach naszej archidiecezji trwa święcenie pokarmów. Specjalnie przygotowane koszyczki z tradycyjnymi jajkami, chlebem, wędliną, solą, ciastem i wieloma innymi pokarmami przynosimy do kościołów. W wielu rodzinach naszej archidiecezji istnieje specjalna tradycja wspólnego malowania pisanek. – Tak zaczyna się świętowanie Wielkiej Soboty. Spotykamy się całą rodziną, każdy stara się zrobić jak najładniejszą pisankę, a potem przygotowujemy koszyczek i wspólnie idziemy poświęcić pokarmy – mówi Małgorzata Kulik .

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma