Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pan prawdziwie Zmartwychwstał!

"Pan prawdziwie zmartwychwstał! To wołanie, które uczniowie wznieśli z głębi serca, w pierwszym dniu po szabacie, rozbrzmiewało przez stulecia, a dzisiaj, w tej właśnie dziejowej chwili, znów umacnia nadzieję ludzkości niewzruszoną pewnością zmartwychwstania Chrystusa, Odkupiciela człowieka.” Bł. Jan Paweł II

 Drodzy Czytelnicy „Lubelskiego Gościa Niedzielnego”!

Jak co roku liturgia Kościoła przypomina nam, że zbliżają się dni zbawczej Męki Chrystusa i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Wchodzimy w przepaść Męki naszego Odkupiciela, aby zobaczyć na Krzyżu objawienie Bożej miłości i ogłosić światu radosne orędzie o Zmartwychwstaniu. Razem z  pierwszymi świadkami pustego grobu odkrywamy znaczenie zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem, smutkiem i lękiem.
Niech to doświadczenie napełni nasze serca radością, optymizmem i pokojem. Niech pozwoli każdemu z nas doświadczyć nowości życia w Zmartwychwstałym. Niech nas zainspiruje do dzielenia się nadzieją, która jest w nas, i przenika codzienność naszego życia i świadectwa.     

    
                                                                                                                                                 Arcybiskup Metropolita Lubelski

                                                                                                                                                            Stanisław Budzik 
 

Lublin, Wielkanoc 2013 r.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma