Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dotknęli teatru

Choć zawodowego teatru w Krasnymstawie nie ma, nie znaczy to, że nie ma spektakli. Zainteresowanie sztuką, filmem, dramą czy muzyką jest ogromne.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru” Krasnostawski Dom Kultury zaprosił młodych mieszkańców miasta na  warsztaty teatralne oraz do udziału w spektaklach przygotowanych m.in. przez ich rówieśników, na wystawę plakatu, maski i fotografii teatralnej.

Dzień Teatru rozpoczął się od odczytania specjalnie przygotowanej odezwy Andrzeja Seweryna.Potem był pokaz improwizacji teatralnej, prowadzony przez Natalię Kowalczyk i Monikę Rozek, podczas którego miały miejsce gry improwizacyjne z publicznością. Kolejnym punktem programu był spektakl „Przez Życie” w wykonaniu Teatru Oko z Rudej Huty. Młodzi aktorzy pokazali wzruszające widowisko o problemach dzisiejszej młodzieży. Po tym sceną zawładnął Bogusław Byrski, reżyser i aktor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, który przedstawił spektakl lalkowy pt. „Czerwony kapturek”. Gościem w Krasnymstawie był także Marcin Nawrocki z Teatru Oko, który zaprezentował monodram „Ciacho”, będący eksperymentalnym spojrzeniem na mężczyzn i kobiety w XXI wieku.

Atrakcją  dnia były otwarte warsztaty teatralne prowadzone przez  gości.  Dzięki nim widzowie poznali teatr od kuchni. Dodatkowo KDK przygotował wystawę plakatów z największych polskich teatrów, wystawę fotogramów z Zamojskiego Lata Teatralnego oraz wystawę masek teatralnych. Wystawy można oglądać w galerii i holu Krasnostawskiego Domu Kultury.

Krasnystaw był jednym z 45 miast, które zaangażowały się w ogólnopolski projekt „Dotknij Teatru” przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy