Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bądź miłosierny

O wrażliwość na biedę materialną i duchową apeluje Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

W Tygodniu Miłosierdzia w archidiecezji lubelskiej głoszone będą homilie o tematyce miłosierdzia oraz prowadzone katechezy w oparciu o materiały przygotowane przez Komisję Charytatywną Episkopatu Polski przy współpracy Caritas Polska. Podobnie jak w latach ubiegłych  można także wspierać osoby ubogie poprzez składanie ofiar do puszek na „Fundusz Charytatywny”.
Trwa Tydzień Miłosierdzia. Caritas Archidiecezji Lubelskiej przygotowała m.in. katechezy. - Propozycje katechez nie dotyczą udzielania pomocy materialnej. W tym roku Kościół w Polsce chce podkreślić, że tak samo ważna jak bieda materialna jest „bieda duchowa” i że wsparcie duchowe, psychiczne czy społeczne to również miłosierdzie. Te materiały katechetyczne dotyczą więc tego, jak świadczyć dzieła  miłosierdzia względem duszy bliźniego. Kościół wskazuje kilka sposobów: grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić i urazy chętnie darować - tłumaczy ks. Wiesław Kosicki, szef lubelskiej Caritas.
Środki zebrane do puszek wystawionych w poszczególnych kościołach, zasilą dzieła prowadzone przez lubelską Caritas, m. in. zakup żywności i środków higienicznych dla najbardziej potrzebujących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy