Nowy numer 15/2024 Archiwum

Senator czyta dzieciom

Że dzieciom trzeba czytać, wiedzą już pewnie wszyscy rodzice. Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" nie pozostała bez echa także w lubelskich szkołach.

W Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie w zorganizowaną przez świetlicę szkolną akcję czytania dzieciom włączył się także lubelski senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Gogacz. Senator dzieciom z klas młodszych czytał fragment książki "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren, a po lekturze odpowiadał także na wiele pytań. Uczniów interesowało przede wszystkim, jaka była ulubiona książka senatora z czasów dzieciństwa. Ale równie duże zainteresowanie wzbudzała praca senatorska i zainteresowania polityka. Stanisław Gogacz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Dla młodych miłośników książek przygotował także poczęstunek po lekturze w postaci torby cukierków. Dzieci w podziękowaniu wręczyły senatorowi specjalny upominek, a na zakończenie zaśpiewały wspólnie piosenkę "My lubimy bajki". 

Szkoła Podstawowa nr 38 miesiąc temu przystąpiła do akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Koordynatorem szkolnym jest pani Ewa Rycerz. W szkolnej świetlicy dzieciom będą czytały znane lubelskie postaci: politycy i artyści. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy