Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Dzieci w kosmosie

Fascynująca podróż po przestrzeni kosmicznej w formie bezpłatnej interaktywnej wystawy skierowana do dzieci w wieku od 5 do 10 lat, przyciągnęła do Galerii Lubelskiej tłumy.

Prawie dwa tygodnie trwał projekt pod nazwą „Dzieciaki na Księżycu”, łączący w sobie naukę z zabawą. Najmłodsi, pod okiem profesjonalnie przygotowanego personelu, podczas 40 minutowego spaceru mieli okazję poznać tajniki kosmosu. Każdy kto zechciał odwiedzić centrum kosmiczne dowiedział się także kim byli pierwsi odkrywcy kosmosu, poznał planety Układu Słonecznego, obejrzał repliki statków kosmicznych a także model skafandra Niel’a Armstronga. Ogromną frajdą dla dzieci był także fakt, że podczas całej eskapady mogli być przebrani w kosmiczne stroje i hełm astronauty. Dodatkowo dzięki specjalnym urządzeniom oglądali jak wygląda nasza planeta z przestrzeni kosmicznej oraz odbywali spacer po Księżycu w specjalnie opracowanej kapsule. Każde dziecko na koniec kosmicznej zabawy otrzymało dyplom małego astronauty. 
Ten cieszący się ogromną popularnością edukacyjny projekt gościł  w Lublinie po raz pierwszy. Wystawa składa się z elementów skierowanych, także do starszych widzów m.in. zdjęcia NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Niektóre z fotografii opatrzone są autografami prawdziwych astronautów.Jak do tej pory łącznie wystawę odwiedziło już ponad 7 milionów dzieci w kilkunastu krajach na całym świecie. Dziś ostatni dzień kiedy lubelskie maluchy mogą się jeszcze wybrać na Księżyc

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy