Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Przecierają szlak

Około 200 niepełnosprawnych artystów bierze udział w 23 lubelskich Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku. W tym roku spotkania odbywają się pod hasłem "Świat lalek". Występy można oglądać w sali konferencyjnej Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Impreza stanowi finał Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku - całorocznego cyklu działań artystycznych: plastycznych, muzycznych i teatralnych, których bohaterami są osoby niepełnosprawne.

W tym roku międzynarodowy cykl Nieprzetartego Szlaku odbywa się w konwencji świata teatru lalek. Dotyczy to zarówno śpiewanych piosenek, wystroju sal, kostiumów i corocznego balu dla uczestników spotkań, jak też konkursu plastycznego i wszystkich wydarzeń przygotowujących do spotkań teatralnych, realizowanych w Lublinie, na Śląsku, na Ukrainie i Białorusi.

Działania te pomagają artystom wejść w odpowiedni klimat, głębiej przeżyć wspólną przygodę, być nie tylko uczestnikami, ale również współorganizatorami Nieprzetartego Szlaku.

Imprezie towarzyszą: IV otwarty Konkurs Fotograficzny „Teatr w obiektywie”, konkursowa wystawa plastyczna Artystów Nieprzetartego Szlaku, wystawa fotograficzna z całorocznych działań Nieprzetartego Szlaku oraz parada aktorów ulicami Lublina i „Bal lalek”.

Honorowy patronat  objęli: Krzysztof Żuk, prezydent Lublina i Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty, oraz Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu.

Spotkania są dofinansowane są z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. 

Działania w ramach Nieprzetartego Szlaku zostały także wpisane w aplikację Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy