Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Przygotowania do Marszu Życia

Rozpoczęły się przygotowania do Marszu Życia. W tym roku towarzyszy mu hasło „Kierunek: Rodzina”. Inicjatywa związana jest z troską o rodzinę i ochroną podstawowych wartości.

Chcemy pokazywać wartość rodziny, ale i zwrócić uwagę na problemy. Rodzi się coraz mniej dzieci, często rodziny są w trudnej sytuacji, a nasze prawo często zbyt łatwo pozwala na interwencję państwa w życie rodziny - mówi ks. Piotr Drozd, koordynator Marszu Życia w naszej archidiecezji. W planach jest także kilka imprez towarzyszących, jak choćby rajd rowerowy w dzień urodzin Jana Pawła II 18 maja. Początek o godz. 10.00 na placu Litewskim. Rowerzyści przejadą trasą jaką papież jechał do kościoła Świętej Rodziny na Czubach, gdzie odprawił Mszę świętą podczas swojej papieskiej wizyty w Lublinie. Tam będzie przystanek i papieskie kremówki. Dalej uczestnicy rajdu pojadą do hali Targów Lubelskich, gdzie odbędzie się zakończenie rajdu oraz pokaz rowerów i mody rowerowej.

Marsz życia natomiast rozpocznie się 26 maja o godz. 14.30 przy Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam przygotowana zostanie "scena pełna życia". Rodziny będą mówiły na niej o tym, co dla nich ważne, nie zabraknie także kącika dla dzieci. O godz. 16.00 wyruszy marsz, który przejdzie do archikatedry, a w niej o godz. 17.00 abp Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą.

W intencji Marszu Życia odbywają się Eucharystie w kościele Świętego Ducha, w których przygotowanie włącza się Domowy Kościół. Zapraszamy 6, 13 i 20 maja o godz. 17.00

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy