Nowy numer 15/2024 Archiwum

Rynkowo na UMCS

Podczas konferencji naukowej Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii o wolnym rynku można było wygrać… sztabkę złota.

18 – 20 kwietnia 2013 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się konferencja „Wolny rynek: gospodarka, prawo, społeczeństwo”. Głównym organizatorem był lubelski Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii, „Gość Niedzielny” był patronem medialnym wydarzenia.

Celem konferencji było wywołanie dyskusji na temat spojrzenia na wolny rynek, uprzedzeń do tego systemu oraz możliwości zaczerpnięcia pozytywnych jego elementów i wprowadzenia ich w dzisiejszym systemie. Szczególnym powodzeniem cieszyła się projekcja Kamila Cebulskiego, jednego z najmłodszych polskich milionerów, który opowiadał o wadach i nieścisłościach w polskim prawie. W roli eksperta wystąpił także Rafał Ziemkiewicz. Opowiadał o wpływie gospodarki na polskie społeczeństwo. Odbyła się również wideokonferencja z prof. Robertem Gwiazdowskim.

W dyskusjach uczestniczyli nie tylko naukowcy i publicyści. Sporym zainteresowaniem cieszył się panel, w którym wzięli udział praktycy – pracodawcy, zarówno przedstawiciele wielkich korporacji, jak i drobni przedsiębiorcy. Opowiedzieli o swojej pracy i perspektywach rozwoju. Niespodzianką był pomysł głównego sponsora konferencji Mennicy Wrocławskiej, który przygotował losowanie, w którym nagrodą była sztabka złota.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy