Nowy numer 15/2024 Archiwum

Słoneczny Wrotków już działa

Wczoraj ośrodek nad Zalewem Zemborzyckim rozpoczął nowy sezon.

Słoneczny Wrotków jest najciekawszym miejscem spędzania czasu wolnego nad Zalewem Zemborzyckim. Wzdłuż brzegu ciągnie się dwustumetrowa piaszczysta plaża z boiskami do siatkówki. Maluchy mogą bezpiecznie bawić się na licznych placach zabaw rozstawionych w terenie. A dla dorosłych przewidziano outdoorowy fitness, restauracje, wypożyczalnie sprzętu pływackiego oraz rowerów, a także narty wodne. Na otwarcie najważniejszego punktu, czyli basenów, będziemy musieli poczekać do połowy czerwca.

W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił nieco wcześniej niż zwykle wznowić działalność Słonecznego Wrotkowa po zimowej przerwie. Już od wczoraj czynna jest wypożyczalnia sprzętu. Można pożyczyć rower wodny, rower górski, deskę surfingową, a także kajak.

Jutro na terenie Słonecznego Wrotkowa odbędą się bezpłatne warsztaty nordic walking. 2 maja zaplanowany jest spływ kajakowy na 40-kilometrowej trasie. Można będzie wypożyczyć 25 dwuosobowych i 13 jednoosobowych kajaków. 4 maja przewidziano nieco dłuższy spływ – na 80-kilometrowej trasie. 11 maja odbędzie się największa rowerowa impreza w regionie. W wydarzeniu pod nazwą Lublin Maraton MTB 2013 mogą wziąć udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, a nawet dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy