Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kultura dla wszystkich

Powstało miejsce, które będzie miało swój własny profil kulturalny związany z Kościołem katolickim, ale które równocześnie będzie otwarte na całą lubelską społeczność.

Dzięki wsparciu miasta na lubelskiej Poczekajce powstało Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. To idealne miejsce na taką działalność przede wszystkim z racji posiadanej przez kapucynów infrastruktury. Oprócz kościoła są tu amfiteatr, sale dla różnych wspólnot, kawiarenka oraz boisko sportowe w ogrodzie klasztornym.

- Głównymi adresatami są osoby mające trudności w dostępie do kultury wysokiej i pozostające na poziomie biernych odbiorców kultury masowej. Chcemy docierać do osób, których nie stać na wyjście do ośrodków kultury lub z innych przyczyn nie uczestniczą w życiu kulturalnym - mówi współtwórca Centrum ojciec profesor Andrzej Derdziuk, prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wśród propozycji, które Centrum przygotowało dla mieszkańców Lublina, mają być odczyty i spotkania autorskie z twórcami kultury chrześcijańskiej, konferencje popularnonaukowe, koncerty muzyki chrześcijańskiej, spektakle teatralne, konkursy literackie i plastyczne oraz wystawy i sesje plakatowe. W programie przewidziane jest prowadzenie szkoleń i warsztatów z różnych dziedzin oraz kształtowanie liderów społecznych. Centrum nie zapomina też o konieczności rozwoju fizycznego. W planach są różnego rodzaju imprezy sportowe. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma