"Sezon Lublin" otwarty

Spływ kajakowy Bystrzycą, Otwarte Drzwi w Teatrze Starym, przejażdżka ZIU-tkiem czy zwiedzanie Lublina z przewodnikiem - takie i inne atrakcje zaoferował Ratusz mieszkańcom i turystom w ramach "Sezonu Lublin".

Jak przed rokiem, władze miasta zaprosiły mieszkańców Lublina do udziału w "Sezonie Lublin", czyli cyklu imprez zorganizowanym specjalnie na rozpoczęcie sezonu turystycznego w  naszym mieście. Tegoroczna akcja trwała od 27 kwietnia do 5 maja. Łącznie miasto zaproponowało 124 atrakcje. Do przechadzki pokazującej "Renesans lubelski w krajobrazie architektonicznym Lublina" zachęcał Miejski Konserwator Zabytków. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował spływ kajakowy od Prawiednik przez Zalew Zemorzycki do wypożyczalni na Słonecznym Wrotkowie. Zajęcia plastyczne i twórcze dla dzieci na kanwie lubelskich legend i podań zorganizowało "Homo Faber". Najmłodsi mieszkańcy Lublina w towarzystwie przewodnika w stroju z epoki oraz lubelskiego koziołka mogli wybrać się w magiczną podróż po Starym Mieście. Dla zwiedzających otwarta byla również Piwnica pod Fortuną. Do zwiedzania zaprosił wszystkich także Teatr Stary. Największą popularnością cieszyła się jednak wędrówka Lubelską Trasą Podziemną, która rozpoczynała się w budynku Trybunału Koronnego przy Rynku. Nowością w tym roku była możliwość zwiedzania Wyższego Seminarium Duchownego.

Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny. Organizatorzy szacują, że w atrakcjach wzięło udział ok. 3 tysięcy osób. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..