Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Świętowali kolejne papieskie urodziny

VIII już Dni Papieskie w Łęcznej rozpoczęła Droga Światła, w której wzięli udział zarówno młodzi jak i starsi mieszkańcy miasta.

Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Pełnia Serca", przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym MiszMasz. Podczas trzech dni poświęconych pamięci papieża Polaka odbywały się warsztaty m.in. z pierwszej pomocy, w których mogli wziąć udział mieszkańcy Łęcznej, koncerty i modlitwy uwielbienia. Jak podkreślają organizatorzy cyklicznego już wydarzenia w Łęcznej, inspiratorem działań jest osoba Jana Pawła II.

- Chcieliśmy przypomnieć wszystkim jak wiele dla nas znaczą słowa Jana Pawła II, które chcemy wprowadzać w życie - mówi Magdalena Szczepaniak, rzecznik prasowy Dni Papieskich. - To także okazja do tego, by wspomnieć organizatorkę pierwszych dni, Kasię, której dziś już nie ma z nami, ale której dzieło chcemy kontynuować. Tegoroczne Dni Papieskie odbyły się pod hasłem: "Uwierzyć to znaczy powierzyć siebie".  - Dziś świat głośno krzyczy nam w twarz, że nikomu nie warto ufać, że należy wierzyć tylko we własne siły i możliwości. My chcemy mówić, że jest Ktoś jeszcze, Ktoś, kogo my spotkaliśmy na swojej drodze, Jezus Chrystus, a nasze życie nie jest dziełem przypadku, ale jego niezwykłej miłości jaką ma dla nas każdego dnia, a o której Ojciec Święty tak wiele mówił - podkreślała Szczepaniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy