Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Antyrodzinna hucpa

Atak SLD na prezydenta Lublina za poparcie „Marszu Życia” jest wyjątkową niegodziwością.

PAP podaje, iż „posłowie SLD wyrazili w piątek zaniepokojenie faktem, że władze Lublina oraz tamtejsze kuratorium oświaty patronują niedzielnemu Marszowi Życia organizowanemu przez ONR”, który, zdaniem postkomunistów, jest faszystowski. Poseł Gawkowski zarzuca prezydentowi Krzysztofowi Żukowi oraz przedstawicielom lubelskiego kuratorium, że wspierają inicjatywę przeciw in vitro i aborcji.

Akcja lewicy jest skrajnie niegodziwa. Zacznijmy od tego, że Obóz Narodowo-Radykalny nie organizuje Marszu Życia, który odbędzie się 26 maja w Lublinie. ONR być może zachęca do udziału w nim, ale jego organizatorami są takie instytucje, jak Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Centrum Jana Pawła II, Ruch Światło Życie i Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – instytucje nie mające nic wspólnego nie tylko z narodowym radykalizmem, ale i z jakąkolwiek polityką. Insynuacje postkomunistów to zwykłe kłamstwo.

To jednak nie jest najważniejsze. Sojusz Lewicy Demokratycznej, sprzeciwiając się Marszowi Życia, pokazuje swoją prawdziwą twarz: partii wrogiej rodzinie, której zabijanie nie przeszkadza. Impreza jest pogodną afirmacją życia i wartości rodzinnych, w której biorą udział przede wszystkim roześmiani rodzice z dziećmi, a nie partyjni aktywiści (w przeciwieństwie np. do corocznych pochodów pierwszomajowych, które organizuje SLD). Bardzo dobrze się stało, że inicjatywę wsparł prezydent Krzysztof Żuk, marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman oraz przedstawiciele kuratorium. Stanęli po właściwej stronie, w przeciwieństwie do produktu cywilizacji śmierci, jakim jest SLD. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu Życia – start : 26 maja, godz. 15.30 KUL, plac przed kolegium Jana Pawła II.
Marsz Życia w Lublinie!
Marsz Życia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy