Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wojewoda wycofała patronat

Wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc wycofała swój patronat nad jutrzejszym "Marszem dla Życia i Rodziny", bo... nie została poinformowana o zbieraniu podpisów pod inicjatywą "Jeden z nas".

Jak zapewnia rzecznik wojewody Kamil Smerdel w rozmowie z Polskim Radiem Lublin, wojewoda popiera idee marszu. Nie została jednak poinformowana, że będą na nim zbierane podpisy pod Europejską Inicjatywą Ustawodawczą "Jeden z nas". Celem akcji jest zwiększenie obrony ludzkiego życia w ramach prawa i polityki budżetowej Unii Europejskiej. Kamil Smerdel mówi, że wbrew regulaminowi organizatorzy marszu nie poinformowali urzędu wojewódzkiego o zbieraniu podpisów.

Ksiądz Piotr Drozd, dyrektor Centrum Jana Pawła II - organizatora marszu, jest zaskoczony decyzją wojewody.

Przeciwko objęciu przez władze Lublina swoim patronatem marszu protestowali działacze SLD. Szef lubelskich struktur tej partii, poseł Jacek Czerniak mówił, że ugrupowanie jest przeciwne zbieraniu podczas marszu podpisów pod dokumentem zabraniającym zapłodnienia in vitro. Działaczom SLD nie podoba się też udział w marszu przedstawicieli ONR. Jacek Czerniak zapowiedział, że SLD złoży zawiadomienie do prokuratury, jeśli podczas marszu działacze ONR będa propagowali hasła nacjonalistyczne lub faszyzujące.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  25.05.2013 21:13

  Konstytucja Polski propaguje hasło nacjonalistyczne, ponieważ stanowi, że w Polsce suwerenem jest Naród.

  Zatem "szef lubelskich struktur tej partii, poseł Jacek Czerniak" powinien zapowiedzieć, że SLD złoży zawiadomienie do prokuratury na Konstytucję.

  Nie ma na co czekać pośle Czerniak, zło nacjonalizmu trzeba wyrywać z korzeniami! Skąd wyrasta, a nie rozmieniać się na drobne.

  doceń 5
 • ela
  25.05.2013 22:28
  No to tym chętniej się jutro wybiorę, a może i podpisy pod akcją "ratuj maluchy i starsze dzieci też" uda się licznie zdobyć!
  doceń 4
 • kochana
  26.05.2013 07:26
  Pani wojewoda jest przeciwna ludzkiemu życiu od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci
  i to tak naprawdę jest przyczyną.Jednak boj się tego powiedzieć wprost.Lepiej "owinąć to w bawełnę"by się nikomu nie narazić.
  doceń 5
 • krakauer2
  26.05.2013 08:50
  Pani Wojewodzina jest mianowanym przez rząd urzędnikiem i z tego powodu musi podporządkowywać się rządowym dyrektywom. Jej prywatne opinie nie mają tu nic do rzeczy.
  Co innego np. prezydent miasta. Ten pochodzi z wyborów lokalnej społeczności i nie musi się w ogóle liczyć ze zdaniem władz państwowych.
  Błąd organizatorów marszu polegał na zwróceniu się do wojewodziny z prośbą o patronat. To tak, jakby prosić o to samego Tuska.
  Zatem: najpierw pomyśleć, później coś robić. Nie odwrotnie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma