Organizatorzy turnieju – Anna Tarkowska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Klementowicach i Grzegorz Skwarek, dyrektor GOK w Kurowie, wierzą, że obcowanie z literaturą religijną i świadome jej przeżywanie pozwala młodym ludziom rozwinąć własną osobowość, wrażliwość na to, co piękne i istotne, co kształtuje charakter.
W turnieju uczestniczyło 61 recytatorów reprezentujących 21 szkół z sąsiadujących powiatów przygotowanych przez 34 opiekunów. Recytatorzy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Komisje nagrodziły najlepsze prezentacje.
Wśród kl. I – III szkoły podstawowej jury w składzie: Mariola Błazik, Barbara Nowacka i Zbigniew Kozak dwa pierwsze miejsce przyznało: Tomaszowi Czarnowskiemu z kl. I SP w Końskowoli i Wiktorii Plich, z kl. III z ZS nr 4 w Dęblinie. Dwa drugie miejsca zajęły: Aleksandra Pyda z kl. III SP nr 2 w Puławach oraz Aleksandra Sochan z kl. III SP w Niedrzwicy Dużej.
W kolejnej kategorii wiekowej komisja: Anna Kistelska, Irena Frejowska, Jacek Buciński I nagrodę przyznała Bartoszowi Kukierowi z kl. IV SP w Żyrzynie. Drugą lokatę zajęła Karolina Plewik z klasy IV SP w Matczynie. Wśród gimnazjalistów jury: Katarzyna Matraszek, Ryszard Stępień i Anna Ziomka przyznało dwa równorzędne I miejsca: Adamowi Wójtowiczowi z klasy II z Garbowa i Sandrze Powroźnik z kl.II z Nałęczowa. W tej grupie wiekowej przyznano Nagrodę Specjalną – rzeźbę wykonaną przez Zbigniewa Kozaka Sandrze Powroźnik za wzruszającą interpretację „Modlitwy” Bułata Okudżawy i „Małego traktatu o sumieniu” ks. J. Kobierskiego.
Nominacje do udziału w Wojewódzkim Koncercie Laureatów otrzymali w kategorii kl. I – III Tomasz Czarnowski za prezentację wiersza: E. Stadtmulle „Telefon do Pana Boga” i Wiktoria Pilch za wiersz C. Caretto: „Ja, Franciszek”. Natomiast wśród starszych uczniów jury wskazało Bartosza Kukiera za deklamację utworu J. Kasprowicza: „Przeprosiny Boga” i Karolinę Plewik, w której wykonaniu usłyszeliśmy wiersz K. Wierzyńskiego „Chrystus i dziewczynka”.