GN 41/2018 Archiwum

Wspólnota to ty i ja

Przygotowano mnóstwo atrakcji - zabawy sportowe, pokazy, dobrą muzykę, taniec, różnorodną i smaczną kuchnię oraz liczne konkursy z nagrodami. Hasłem przewodnim imprezy będzie ekologia.

Organizatorami 7. już festynu są parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”. Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu miasta i pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Festyn Rodzinny na Poczekajce cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Lublina i każdego roku przyciąga kilka tysięcy gości.
Tegoroczna zabawa rozpocznie się o godz. 12 od uroczystego wręczenia nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej "Poczekajka Cup" 2013. Następnie swoje programy artystyczne zaprezentują młodzież i dzieci ze szkół z terenu parafii. Po południu na scenie zagoszczą zumba i rytmy latynoamerykańskie, a o 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Toledo i wspólna zabawa przy muzyce.


  Zabawa z chustą
Małgorzata Grzenia
Tegoroczny festyn odbędzie się 15 czerwca w sobotę. Wszystko pod znakiem ekologii. Uczestnicy mogą przynosić ze sobą makulaturę, butelki typu PET, puszki i nakrętki. Organizatorzy zaś będą informować o segregacji odpadów i zachęcać do tej prostej i dostępnej dla wszystkich formy dbania o nasze środowisko.
Festyn będzie obfitować w liczne atrakcje dla całych rodzin. Miłośnicy sportów będą mogli pojeździć quadami, poćwiczyć w siłowni na wolnym powietrzu, zagrać w rugby wspólnie z zawodnikami drużyny ekstraligi Budowlani Lublin, a także obejrzeć pokazy mieszanych sztuk walki. Dla nieco młodszej młodzieży i dzieci zostały przygotowane liczne gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, euro bungee, a także znakowanie rowerów, gwiazdozbiór. Na najmłodszych zaś czeka przedszkole parafialne, a w nim wiele niespodzianek i zabaw oraz przejażdżki na kucykach, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.
Dużą atrakcją dla wszystkich będą pokazy policji i straży pożarnej. Odbędą się również ćwiczenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Przez cały czas trwania festynu nie zabraknie konkursów, turniejów, a na zwycięzców i uczestników tych zabaw czekać będzie mnóstwo ciekawych i nagród.
Organizatorzy zadbali także o podniebienia swoich gości. W bogatej ofercie kulinarnej będą m.in. kuchnia pielgrzymkowa, kuchnia włoska i grill. Nie zabraknie także przysmaków ze słynnej kuchni zakonnej - spaghetti kapucyńskiego, bigosu poczekajkowskiego, pierogów sióstr kapucynek. W kawiarence zaś będzie można skosztować ciast domowej roboty, będą także lody, gofry, wata cukrowa i wiele innych smakołyków.

Program Festynu „Wspólnota   Wręcznie nagród w Rozgrywkach o Puchar Niepokalanej to już tradycja podczas festynu
Małgorzata Grzenia
to ty i ja”

Sobota 15 czerwca
12.00 -12.30 - Wręczenie nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej "Poczekajka Cup" 2013  
12.30 -13.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 42
13.00 -13.30 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego
13.30 -14.00 - Prezentacja Szkoły Językowej Helen Doron
14.00 -14.30 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 38
14.30 -15.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 7
15.00 -15.30 - Finaliści tegorocznej edycji "Got To Dance", tancerze formacji

UDS
15.30 -16.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 46
16.00 -16.30 - Rodzinny konkurs wiedzy o parafii
16.30 -17.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego
17.00 -17.30 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie
17.30 - 18.00 - Zumba -  pokaz tańca
18.00 - Komety
19.00 - Koncert zespołu Toledo

HYMN ŚWIĘTA ŻYCIA - VIVA LA VITA - CONCENTUS
Święto Życia Oświęcim

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy