GN 41/2018 Archiwum

Drogocenny bieg

Blisko 9 tys. zł za przebiegnięcie trasy od ul Królewskiej do stadionu MKS Start Lublin zdobyli uczestnicy „Biegu sponsorowanego Caritas”. Organizacja zbierała pieniądze na kolonie dla pół tysiąca dzieci z ubogich rodzin.

Impreza, która odbyła się w ramach XXI Biegu Solidarności organizowanego przez NSZZ Solidarność Regionu Środkowowschodniego, zgromadziła około 70 sprinterów. – Pobiegli dzieci i dorośli, sprawni i niepełnosprawni, ludzie, którzy znają Caritas i tacy, którzy dopiero przez Facebook poznali naszą organizację. Mam nadzieję, że tegoroczny bieg był zachętą, że w przyszłym roku będą nas tysiące osób, którym nie jest obojętny los dzieci – mówił przed startem ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas. Jak podkreślał wszystko po to, aby zdobyć brakujące środki na przygotowanie pięciu turnusów wypoczynkowych dla uczniów z rodzin ubogich i wielodzietnych z terenu archidiecezji lubelskiej, a także dla grupy małych Polaków z Ukrainy i Białorusi. Więcej o biegu w kolejnym "Gościu Niedzielnym".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy