GN 41/2018 Archiwum

Skazani pójdą na studia

5 czerwca rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński oraz ppłk Włodzimierz Głuch, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie, podpisali porozumienie dotyczące prowadzenia studiów I stopnia dla skazanych przebywających w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego.

Porozumienie dotyczy prowadzenia dwóch kierunków studiów - pracy socjalnej - specjalność streetworking w Areszcie Śledczym w Lublinie oraz informatyki w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Zajęcia na pierwszym roku odbywać się będą na terenie zakładów karnych. W dwóch kolejnych latach realizowane będą w trybie grupy półotwartej na uniwersytecie.

Idea kształcenia na poziomie studiów wyższych dla osób skazanych jest eksperymentem i pomysłem nowatorskim o dużym znaczeniu społecznym. Powodzenie przedsięwzięcia zależeć będzie od zainteresowania osób skazanych. Zanim zaczną studiować, muszą przejść normalną procedurę rekrutacji, która właśnie trwa. Sporym zainteresowaniem cieszy się kierunek praca socjalna - specjalność streetworking.

Nadzór i koordynacja projektu należała będzie do Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie, natomiast pracownicy KUL prowadzić będą zajęcia dydaktyczne oraz przeprowadzą badania sprawdzające skuteczność tej nowatorskiej idei w procesie resocjalizacji i zwiększenia szansy na włączenie więźniów do życia społecznego. Badania przeprowadzi Katedra Psychoprofilaktyki Społecznej KUL.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy