Nowy numer 3/2019 Archiwum

Lublin Miastem Poezji

Miasto Poezji dla dorosłych. Miasto Poezji także dla dzieci. Warsztaty czerpania papieru, możliwość posłuchania bajek pod "wędrującym drzewem opowieści", to tylko niektóre z elementów trwającej od poniedziałku kolejnej edycji "Miasta poezji".

W roku 2008 Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Instytut Filologii Polskiej KUL zorganizowały w Lublinie pierwszą edycję „Miasta poezji”. Lublin ze swoją atmosferą i tradycją stanowi wyjątkowe miejsce do rozmów o poezji, spotkań z poetami, ale też do przeprowadzania różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących poezję.
Duchowym patronem lubelskich spotkań poetyckich od początku jest Józef Czechowicz, a nagroda przyznawana przez „Miasto poezji” nazwana została „Kamień” – tak jak tytuł jego pierwszego tomu wierszy z roku 1927. Miejscami spotkań i zdarzeń związanych z poezją są zarówno sale uniwersytetu, bibliotek, domów kultury, jak też ulice, alejki parkowe, place, przystanki autobusowe, stacja PKP, domy opieki społecznej, szpitale, szkoły, kościoły, galerie, kawiarnie, wnętrza trolejbusów. Tradycją „Miasta poezji” stało się tatuowanie chodników Lublina dziesiątkami wierszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy