Nowy numer 50/2018 Archiwum

Idą po nowe życie

Projekt "Nowa Droga" podejmuje w nowatorski sposób ważne społecznie kwestie, dotyczące postępowania z młodocianymi więźniami, którzy opuszczają zakłady karne w Polsce.

Przedsięwzięcie jest inicjatywą lubelską stowarzyszenia Postis i nie ma odpowiednika w obecnie stosowanych w kraju metodach pracy z więźniami.

Projekt wykorzystuje nieznaną w Polsce francuską metodę resocjalizacyjną pod nazwą Próg (Seuil). W ostatnim tygodniu maja dwóch skazanych z aresztu śledczego w Lublinie uczestniczyło w przygotowaniach kondycyjnych i psychologicznych w ramach obozu poprzedzającego wędrówkę w ośrodku pod Lublinem. Po obozie przygotowawczym Tomek i Kamil wraz ze swoimi opiekunami wyruszyli szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca. Każda z par wędrowców ma do pokonania ponad 800 km.

Kolejnych dwóch uczestników wyprawy dołączy na szlak w lipcu. Planowany termin zakończenia pielgrzymowania to jesień tego roku. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy