GN 41/2018 Archiwum

Wielkie święto neokatechumenatu

Na placu Zamkowym w Lublinie 25 czerwca odbędzie się celebracja symfoniczno-katechetyczna skomponowana przez Kiko Arguello pt. "Cierpienie niewinnych", a dzień później założyciel Drogi Neokatechumenalnej odbierze na KUL doktorat honoris causa.

To nie będzie zwykły koncert podkreślają wspólnoty neokatechumenalne. Utwór Kiko Arguello wykona 100 osobowa orkiestra oraz 100 osobowy chór Drogi Neokatechumenalnej z Madrytu. Na placu zamkowym przygotowano kilka tysięcy miejsc. - Ustawimy 4 tysiące krzeseł, ci którzy się nie zmieszczą będą mogli siąść na zamkowych błoniach lub schodach. Bez problemów to miejsce pomieści nawet 10 tys. ludzi - podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia. Poruszający utwór składa się z 5 części. Kiedy pierwszy raz wykonano go w Jerozolimie dla amerykańskich biskupów będących na pielgrzymce do Ziemi Świętej, obecni byli także rabini żydowscy. Po wysłuchaniu symfonii dzielili się doświadczeniem głębokiego wzruszenia i zrozumienia, że cierpienie niewinnych, o którym utwór opowiada, jest wspólne dla narodu żydowskiego oraz wielu chrześcijan. W Polsce odbędą się dwa wykonania symfonii. Pierwsze przed bramą obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, drugie w Lublinie. Na obydwa wybierają się wspólnoty neokatechumenalne z całej Polski, ale także z Austrii, Niemiec, Słowacji, krajów bałkańskich, Rosji, Ukrainy i Białorusi. Dla członków wspólnot spotkanie z założycielem Drogi i wysłuchanie jego katechezy to wielkie przeżycie.

Wejściówki na celebrację można odebrać w parafiach lub kurii metropolitalnej. Ci, którzy nie będą ich mieli mogą zasiąść na zamkowych błoniach.

Na KUL Kiko Arguello otrzyma tytuł doktora honoris causa za nowatorską drogę ewangelizacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy