Nowy numer 3/2019 Archiwum

Kaplica w terminalu

Kaplica lotniskowa jest najmniejszym pomieszczeniem w Porcie. Jednorazowo może się w niej zmieścić maksymalnie osiem osób.

W kaplicy znajduje się ołtarz, tabernakulum i krzyż. Jest też szafa na naczynia liturgiczne,  by można było odprawić Mszę św. – Każdy pasażer może teraz pomodlić się w ciszy i skupieniu – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. Klucze do tabernakulum otrzymał z rąk arcybiskupa ks. Krzysztof Czerwiński, kapelan środowisk lotniczych. Do użytku przekazano również nową wieżę kontroli lotów, która zastąpiła tymczasową, tzw. wieżę mobilną. Obiekt spełnia wymagania certyfikacyjne Urzędu Lotnictwa Cywilnego i ma bezpośrednią łączność z Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym w Warszawie. Trwają także prace nad drugą inwestycją: systemem ILS, który wspomaga bezpieczne lądowanie samolotu w trudnych warunkach pogodowych. Uruchomienie systemu planowane jest na styczeń 2014 r. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy