GN 41/2018 Archiwum

Biblioteka u Marianów

Nowa biblioteka to stara kaplica, która dotychczas służyła wiernym jako miejsce modlitwy. Po otwarciu nowego kościoła mogła zamienić się w czytelnię.

Biblioteka działa na terenie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest przestronna - ma 250 mkw powierzchni i jest gustownie urządzona. Znajduje się tu aktualnie ponad 4600 nowości wydawniczych, ale są też czasopisma dla dzieci i dorosłych, filmy i  audiobooki. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik zabaw, a seniorom zostaną zaproponowane m.in. wieczory poetyckie i bezpłatne szkolenia komputerowe. Nową bibliotekę otworzył  prezydent Krzysztof Żuk i ks. Marek Otolski MIC, proboszcz parafii. 37 Filia Miejskiej Biblioteki im. H. Łopacińskiego  jest przystosowana do odwiedzin osób niepełnosprawnych i jest czynna  w poniedziałki, środy, piątki w godz. 10.00–18.00, we wtorki i czwartki w godz. 10.00–16.00. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy