GN 41/2018 Archiwum

Czas zmian

Każdego roku pod koniec czerwca w wielu parafiach i urzędach kościelnych zmieniają się kapłani. Jest już znana lista zmian tegorocznych.

Podczas spotkania kapłanów w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy wielu kapłanów otrzymało nominacje kierujące ich w nowe miejsca pracy. To zwyczaj od wielu lat praktykowany w lubelskim Kościele. Przed wakacjami księża otrzymują dekrety przenoszące wielu z nich do innych parafii lub informujące o nowych obowiązkach w urzędach kościelnych. W tym roku lista zmian objęła około 100 kapłanów. Wśród nich znalazł się dyrektor "Gościa Niedzielnego". Opuszcza nas ks. Rafał Olchawski, któremu bardzo dziękujemy za wspólną pracę. Obowiązki dyrektora przejmuje ks. Rafał Pastwa, którego serdecznie witamy. Pełna lista zmian i nominacji dostępna jest na stronie internetowej archidiecezji lubelskiej. Wszystkim księżom zaczynającym posługę w nowym miejscu życzymy kierownictwa Ducha Świętego, życzliwego przyjęcia i owocnej pracy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy