Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę

Chętni mogą zapisywać się do swoich grup parafialnych do 24 lipca. Od 25 lipca do 3 sierpnia zapisy prowadzone będą w sekretariacie pielgrzymki przed archikatedrą.

W tym roku pielgrzymi będą nieść na Jasną Górę intencję ogólną - prośbę o liczne i dobre powołania kapłańskie w naszej archidiecezji w perspektywie zbliżającego się jubileuszu 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. MSD będzie też partnerem pielgrzymki, a "specjalna grupa" zachęcać będzie pątników do rozeznania swojego powołania.

Podczas jubileuszowej pielgrzymki pątnikom towarzyszyć będzie hasło: "Z wiarą przez życie", a pomocą w przeżywaniu rekolekcji w drodze będą konferencje przygotowane przez ks. Artura Godnarskiego, zaangażowanego w inicjatywę Przystanek Jezus.

Bez zmian w tym roku pozostaje koszt pielgrzymki i wynosi 75 zł, są też przewidziane zniżki dla rodzin czy osób będących w gorszej sytuacji materialnej. Tradycyjnie też można wesprzeć Fundusz "Idę z Tobą". Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki, dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy, poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Rok temu fundusz wsparło ponad 600 osób. Więcej o przygotowaniu do pielgrzymki w kolejnym "Gościu Niedzielnym".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma