Nowy numer 28/2018 Archiwum

Polska gramatyka jest w modzie

Narzekają na naszą gramatykę, ale chwalą gościnność i życzliwość, przyjeżdżają z całego świata, by uczyć się języka polskiego i poznawać naszą kulturę.

W tym roku po raz 40. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Letnie programy językowe rozpoczynają się 8 lipca i potrwają do końca września. W tym roku KUL gościł będzie koło 130 osób z całego świata. Jak zwykle, najwięcej osób przyjeżdża z USA, następnie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Kanady, Japonii. W grupach nie większych niż 10-osobowe będą się uczyć języka polskiego i poznawać polską kulturę. Oprócz zajęć językowych szkoła przygotowała dla nich także program kulturalny - spektakle, projekcje filmowe, koncerty i wycieczki (Lublin, Sandomierz, Kraków, Warszawa, Zamość, Kozłówka). W lipcu w trzytygodniowym kursie języka polskiego uczestniczyć będzie 45 wyróżniających się studentów lektoratów i polonistyk z zagranicznych ośrodków akademickich, w ramach grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Każdego roku w programach letnich i całorocznych Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL bierze udział około 200 osób, głównie z USA i Zachodniej Europy. Dla wielu z nich jest to pierwsza wizyta w Polsce, ale bardzo często wracają w następnych latach, zarówno na kursy polskiego, jak też po to, by rozwijać kontakty zawodowe, naukowe i towarzyskie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma