Nowy numer 47/2020 Archiwum

Chłopaki, chodźcie do nas!

Bycie ministrantem to wielki zaszczyt, ale i wielka przygoda. Chłopców od III klasy szkoły podstawowej i starszych ministranci z katedry zapraszają, by zasilić ich szeregi.

Rafał i Tomek są ministrantami w katedrze od 7 lat. - Kiedy zaczynaliśmy, każdy z nas był trochę przerażony, że mu coś nie wyjdzie albo nie będzie potrafił się zachować odpowiednio. Te wszystkie czynności wydawały się nam tak bardzo skomplikowane. Wystarczyło jednak kilka zbiórek ministranckich, by zrozumieć, o co chodzi i przestać się bać - mówią chłopcy.

Służba przy ołtarzu to wyróżnienie. Tomek przyznaje, że gdy po I Komunii Świętej ksiądz zaproponował mu, żeby został ministrantem, nie chciał. - Wydawało mi się, że to zajmuje tyle czasu, który mógłbym poświęcić na jakieś fajne zajęcie... Poszedłem jednak na pierwszą zbiórkę. Szybko okazało się, że to właśnie fajne zajęcia, że przychodzą tu chłopaki, z którymi można spędzić superczas zarówno w kościele, jak i poza nim - mówi Tomek. Rafał podkreśla, że odkąd jest ministrantem, ma też dobry kontakt z księżmi. - Nie boję się podejść o coś zapytać czy porozmawiać. Dzięki temu, że jestem ministrantem, miałem okazję być na wielu pielgrzymkach czy ciekawych spotkaniach organizowanych przez księży. Zachęcam, żeby spróbować do nas dołączyć - mówi Rafał.

Zapisy do grupy ministrantów w katedrze rozpoczną się 1 września i potrwają przez tydzień. W tym czasie można zapisać się na listę wyłożoną w zakrystii. Informacji o posłudze ministranta i zajęciach dla nich udziela także prezes grupy ministranckiej z katedry - Rafał Chmielewski. Można się z nim kontaktować przez e-mail: r.chmielewski.prezes@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama