Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rowerem do Matki

16 lipca sprzed lubelskiej katedry wyruszyło 105 rowerowych pątników. Do Częstochowy dojadą już jutro, po pokonaniu w sumie 350 km. Pielgrzymkę rowerową, jak co roku, zorganizowało Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin".

Pielgrzymka rozpoczęła się we wtorek 16 lipca Mszą św. o godz. 8 w archikatedrze lubelskiej, a już po godz. 9 pielgrzymi wyruszyli w kierunku Częstochowy. Bierze w niej udział 105 osób, podzielonych na 7 grup pielgrzymkowych. Najmłodszy z uczestników ma 11 lat a najstarszy - 72. Motywem przewodnim tegorocznej pielgrzymki jest  hasło: „Być solą ziemi”. Odbywa się ona w ramach VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. W tym roku do pątników dołączyło również 11 policjantów, jadących do Częstochowy w ramach I Pielgrzymki Rowerowej Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę.

Patronat honorowy nad pielgrzymką objęli metropolita lubelski abp Stanisław Budzik oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Rowerzyści na Jasną Górę dotrą planowo jutro po południu, a do Lublina wrócą już busami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama