Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Z Lublina do Rio

Grupa około pięćdziesięciu młodych osób z Lubelszczyzny wraz ze swoimi duszpasterzami oczekuje na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Rio de Janeiro.

Na Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janeiro z archidiecezji lubelskiej poleciały 2 grupy młodzieży - łącznie około 50 osób. Na spotkanie młodych z całego świata udało się też wiele osób z naszej archidiecezji indywidualnie. Razem z młodzieżą wyjechali księża: Marek Urban, Adam Bab, Michał Zybała i Grzegorz Ogorzałek. Hasło tegorocznych obchodów brzmi “Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Lubelska młodzież spędziła tydzień w diecezji Curitiby w Brazylii, gdzie przechodziła formację misyjną.

Uczestnicy wzięli udział w festiwalach, spotkaniach i w modlitwie z rówieśnikami z całego świata. Na miejscu odbyły się także “targi powołaniowe”, gdzie młodzi ludzie  mogli poznać różne zakony i wspólnoty misyjne. Jak podkreśla ks. Adam Bab, są dwa ważne powody, dla których młodzi ludzie zdecydowali się na taką wyprawę. Po pierwsze to spotkanie z ludźmi z całego świata, których łączy ta sama wiara w Chrystusa. Drugi powód to spotkanie z papieżem Franciszkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy