Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z Lublina do Rio

Grupa około pięćdziesięciu młodych osób z Lubelszczyzny wraz ze swoimi duszpasterzami oczekuje na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Rio de Janeiro.

Na Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janeiro z archidiecezji lubelskiej poleciały 2 grupy młodzieży - łącznie około 50 osób. Na spotkanie młodych z całego świata udało się też wiele osób z naszej archidiecezji indywidualnie. Razem z młodzieżą wyjechali księża: Marek Urban, Adam Bab, Michał Zybała i Grzegorz Ogorzałek. Hasło tegorocznych obchodów brzmi “Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Lubelska młodzież spędziła tydzień w diecezji Curitiby w Brazylii, gdzie przechodziła formację misyjną.

Uczestnicy wzięli udział w festiwalach, spotkaniach i w modlitwie z rówieśnikami z całego świata. Na miejscu odbyły się także “targi powołaniowe”, gdzie młodzi ludzie  mogli poznać różne zakony i wspólnoty misyjne. Jak podkreśla ks. Adam Bab, są dwa ważne powody, dla których młodzi ludzie zdecydowali się na taką wyprawę. Po pierwsze to spotkanie z ludźmi z całego świata, których łączy ta sama wiara w Chrystusa. Drugi powód to spotkanie z papieżem Franciszkiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma