Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Wielkie malowanie

Artyści bez twarzy i bez nazwiska, za to efekty ich pracy widać od razu na ulicy. W Lublinie rozpoczyął się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Muralu "Meeting of Styles".

"Meeting of Styles" jest Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Muralu (Graffiti), który wywodzi się z niemieckiego Festiwalu "Wall Street Meeting”. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z rozwijających się kierunków sztuki w przestrzeni publicznej oraz dającego pole do twórczego działania młodym ludziom, rozwijania ich pasji i zainteresowań. W Lublinie "Meeting of Styles" gości od 2011 roku najlepszych writerów z całej Polski i świata. W tym roku przyjechali artyści z Polski, Czech, Węgier, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Brazylii i Wenezueli.

Dzięki sztuce ulicy - jak określa się graffiti - artyści docierają do szerokiego grona odbiorców. W Lublinie każdy, kto przechodził przez plac Litewski czy też w najbliższych dniach znajdzie się w okolicy hali "Globus" przy ul. Zana, będzie mógł podziwiać dzieła stworzone podczas festiwalu.
 
Sukces wcześniejszych edycji "Meeting of Styles" dowodzi, że w Lublinie jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenia, a niezwykle prężnie działające lokalne środowisko osób zainteresowanych sztuką graffiti co roku zwiększa jej zasięg i sprawia, że program jest coraz bardziej różnorodny i ciekawy. Jak będzie w tym roku, pokażą najbliższe dwa dni.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy