Nowy numer 28/2018 Archiwum

Na cztery ręce

Organista z Finlandii Dan Lönnqvist i polska wiolonczelistka, Urszula Mizio, wystąpili w kościele Świętej Rodziny na Czubach podczas kolejnej odsłony XVII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2013.

Już po raz kolejny w kościele Świętej Rodziny na Czubach można było usłyszeć gwiazdy muzyczne wielkiego formatu. Dan Lönnqvist studiował Akademii Muzycznej J.Sibeliusa w Helsinkach, w klasie Folke Forsmana, tytuł magistra muzyki kościelnej otrzymał w 1987 roku. W tym samym roku zagrał debiutancki recital w helsińskiej katedrze. Kontynuował studia za granicą u profesorów: Hansa Fagiusa (w Sztokholmie), Jona Laukvika (w Stuttgarcie) i Jacquesa van Oortmerssena (w Amsterdamie). Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich. Urszula Mizia - wiolonczelistka, pedagog, organizator życia muzycznego, adiunkt na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. dr. Witolda Hermana oraz w klasie kameralistyki, prowadzonej w tej uczelni przez prof. Marię Szmyd-Dormus. Przed nami już w najbliższą środę kolejne równie niezwykłe doznania muzyczne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma