GN 28/2018 Archiwum

Siedemnastka już w drodze

Siedemnastka rozpoczęła XXXV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Msza św. w chełmskiej bazylice była punktem centralnym pierwszego dnia rekolekcji w drodze.

Pątnicy pełni ufności i radości, ale też z lekką obawą jako pierwsi z naszej diecezji wyruszyli na pielgrzymi szlak. Wśród uczestników siedemnastki są zarówno ludzie młodzi, jak i bardziej doświadczeni, ci co idą pierwszy raz i ci, którzy szlak do Częstochowy pokonują kolejny raz. Podczas Mszy św. homilię do zgromadzonych w kościele wygłosił ks. Marek Słomka, rektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. - Na szlaku połączmy stare z nowym i wcielajmy to w życie - mówił do pątników i ich bliskich. Ks. rektor zaznaczył również, że Metropolitalne Seminarium Duchowne, przygotowując się do jubileuszu 300-lecia, także łączy stare z nowym. - Zakorzenieni w historii chcemy odważnie patrzeć w przyszłość, wychodzić na ulice i głosić Ewangelię - mówił ks. Marek Słomka.

Dziś grupa chełmska dotarła do Krupego, pokonując 25 km. Jutro od 11:30 pielgrzymować będzie z grupą osiemnastą. Mszą św. w Krasnymstawie rozpoczną wspólne rekolekcje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma