Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zaczerpnij życia łyk

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej czyli w skrócie SMAL już za kilka dni. Ma to być wielkie święto ludzi młodych, spragnionych prawdziwego szczęścia, stąd hasło "Łyknij życia".

Czy kiedykolwiek piłeś wodę? Banalne pytanie! Na pewno tak! A czy zastanawiałeś się kiedyś nad smakiem wody? A może myślisz, że ona w ogóle nie ma smaku? Czasami smakuje świeżo, jakby czerpana prosto ze źródła. Innym razem ciężko i metalicznie. Nie musisz tego czuć, żeby wiedzieć jedno - bez wody nie ma życia - napisali na zaproszeniu organizatorzy spotkania. A to już w sobotę, 24 sierpnia, w Garbowie. Ks. Marek Urban duszpasterz młodzieży zachęca do udziału: - Po pierwsze przeżywamy Rok Wiary. Po drugie spotkanie to wpisuje się w cały cykl spotkań młodzieży naszej archidiecezji. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL) ma podsumować wszelką wakacyjną aktywność młodzieży. W programie są koncerty, spotkania w grupach, odbędzie się także Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej, wystąpią również Pitzo&Polssky. Centralnym punktem dnia będzie Eucharystia.

Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza każdego, kto czuje się młodo. Tegoroczne hasło: „Łyknij Życia” nawiązuje do symbolu wody, która jest konieczna do ugaszenia pragnienia i w ogóle do życia. Woda to też symbol Ducha Świętego, którego potrzebujemy, aby żyć owocnym duchowym życiem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy