Nowy numer 20/2024 Archiwum

Nadchodzi Chełmska Noc Kultury

Przed nami trzecia edycja Nocy Kultury w Chełmie. Chełmski Dom Kultury, wzbogacony ostatnio o Centrum Kultury Filmowej "Zorza", przygotowuje bogatą ofertę na tę wyjątkową noc. Miasto znów otworzy się na tradycję trzech tworzących ją kultur.

Chełm przez wieki był miastem trzech kultur: katolickiej, żydowskiej i prawosławnej. Po raz kolejny Noc Kultury objawi w pełni te złożoność tradycji i historii Chełma, zapraszając do wspomnień, ale i do dobrej zabawy.

Przede wszystkim warto wybrać się na Retro Kalamacje. Nawiązanie do lwowskiej gwary bierze się stąd, że przy dźwiękach przedwojennych lwowskich szlagierów wystąpi zespół Makabunda. Na scenie ustawionej na placu Łuczkowskiego zobaczymy Chełmską Orkiestrę Dętą i zespół Szalom Chełm. Późnym wieczorem wystąpi Teatr Hesperydy, który zaprezentuje spektakl „Dzikie plemię”.

Długo wyczekiwane Centrum Kultury Filmowej „Zorza" oficjalnie otworzy swoje podwoje w sobotę. W związku z tym w ciągu dnia wyświetlone zostaną filmy w promocyjnych cenach, adresowane do widzów z różnych grup wiekowych. Natomiast wieczorem odbędzie się nocny maraton filmowy. Kino „Zorza” posiada windę i jest w pełni dostępne również dla osób niepełnosprawnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy