Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Wyprawka za ciasto

Pomysł był prosty - kto może, piecze ciasto, a potem przed kościołem robimy wielki kiermasz. Uzyskane pieniądze przeznaczono na wyprawki szkolne dla dzieci.

Wysłanie dziecka do szkoły tanie nie jest. Nie chodzi tylko o zakup książek, ale przecież potrzebny jest plecak, długopis, jakieś kredki, farby, kapcie i strój gimnastyczny. Na wszystko potrzeba pieniędzy. - Zastanawiając się, jak pomóc rodzicom z naszej parafii przygotować dzieci do szkoły, pomyśleliśmy, że najłatwiej będzie upiec ciasto i zrobić pierogi. To większość z nas potrafi znakomicie. Robiąc domowe pyszności, można pomóc wielu dzieciom. W parafii zorganizowaliśmy kiermasz, na którym można było kupić nasze własne wyroby. Zebrane pieniądze poszły na wyprawki dla dzieci - mówi Mieczysława Radko z Akcji Katolickiej parafii św. Wita w Mełgwi. Dzięki inicjatywie Akcji Katolickiej udało się zebrać pieniądze, które wystarczyły na zakup 70 wyprawek dla dzieci z parafii. Wyroby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Było nie tylko smacznie, ale i pożytecznie. Każdy, kto skusił się na ciasto czy pierogi, dokładał się do szkolnych zakupów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma