Nowy numer 20/2024 Archiwum

Lubelska Caritas bije rekord Guinnessa

Próba pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet to kampania, którą Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje, aby zebrać środki potrzebne do stworzenia Funduszu Pomocowego dla Dzieci, w którym szczególny nacisk jest skierowany na dożywianie dzieci i młodzieży z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

Rekord polega na zebraniu i ułożeniu jak najdłuższego ciągu stworzonego z jednonominałowych monet,w tym przypadku 1 zł. Monety te muszą pozostawać ze sobą w ścisłym kontakcie, połączone za pomocą taśmy klejącej. Obecny Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75.24 km składający się z 4.5 miliona jedno centówek euro. Aby pobić Rekord Guinnessa Caritas Archidiecezji Lubelskiej musi ułożyć min. 75.25 km ciągu jednonominałowych monet, a więc zebrać ponad 3 311 000 monet o nominale 1 zł. Wpłaty w ramach kampanii będzie można dokonywać za pomocą strony www.77kmdobra.pl, wrzucając złotówki do puszek Caritas w wybranych sklepach, jak i parafiach. Każdy z nas może również zbierać złotówki i następnie przynieść je do centrali Caritas lub bezpośrednio na Wielki Finał. Liczy się każda złotówka. Więcej informacji na stronie internetowej.

Finał kampanii, czyli wielkie układanie złotówek odbędzie się 22 września 2013 na Placu Zamkowym, gdzie Caritas Archidiecezji Lubelskiej podejmie próbę pobicia Rekordu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy