Samorząd stawia na edukację

Oficjalna miejsca inauguracja roku szkolnego 2013/2014 odbyła się w Zespole Szkół nr 7 w Lublinie. To jedna z nowszych szkół w mieście, wybudowana staraniem mieszkańców dzielnicy Węglin.

- Edukacja dzieci i młodzieży jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez nasze miasto. Tegoroczne wydatki oświatowe sięgają ponad 608 mln zł, co stanowi około 30 proc. wszystkich planowanych wydatków w budżecie miasta. W ramach tych środków nie tylko realizujemy zadania oświatowe, ale również modernizujemy bazę dydaktyczną i budujemy nowe obiekty. Naszym celem jest rozwój sieci kształcenia i stała poprawa jego warunków, idące w ślad za rozwojem miasta – powiedział podczas inauguracji Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W 139 szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin naukę oficjalnie rozpoczęło 43 850 uczniów. Do 64 przedszkoli uczęszczać będzie 8360 wychowanków. Uczniami wszystkich poziomów kształcenia zajmie się w sumie 5600 nauczycieli. Dodatkowo w 194 placówkach dotowanych przez samorząd, a prowadzonych przez inne podmioty kształcić się będzie 18 164 wychowanków. Łącznie w obecnym roku, na inwestycje, modernizacje i remonty obiektów oświatowych miasto przeznaczy ponad 57 mln zł. Działalność rozpoczęło już m.in. Przedszkole nr 85 przy ul. Onyksowej, oddano do użytku Przedszkole nr 12 z oddziałami integracyjnymi przy ul. Wolskiej 5, kontynuowane są prace przy budowie szkoły podstawowej wraz z oddziałami przedszkolnymi na Sławinie. Lublin wzbogacił się o 13 kolejnych orlików oraz o kilka boisk sfinansowanych z budżetu miasta. Dzięki rządowemu programowi „Radosna Szkoła” powstało 30 szkolnych placów zabaw, dalsze 4 są w toku realizacji.

W wielu parafiach archidiecezji zostały także odprawione Msze święte w intencji uczniów i nauczycieli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..