Nowy numer 33/2018 Archiwum

Smakuj życie

Europejski Festiwal Smaku to największa plenerowa impreza kulinarno-kulturalna w Polsce. Festiwal odbywa się co roku w drugi weekend września.

Kucharz króla Belgii, a także znani z polskiej telewizji mistrzowie kuchni od czwartku pokazują swoje umiejętności na lubelskim Starym Mieście.

To główne miejsce festiwalowych działań. To tu ulokowany jest Jarmark św. Jacka, który jest jednym z ważniejszych elementów Europejskiego Festiwalu Smaku.

Na ponad 100 kramach sprzedawcy oferują produkty tradycyjne, regionalne, ekologiczne. Kulinarne specjały ze wszystkich regionów Europy, Polski, a szczególnie z  Lubelszczyzny to magnes, który ściąga co roku na festiwal ludzi nawet z innych regionów Polski.

W tym roku przestrzeń dla wystawców jest dwa razy większa. Stoiska wystawiennicze pojawiły się także na Błoniach pod Zamkiem oraz na Placu Rybnym.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji festiwalu jest benefis Roberta Makłowicza, który zdecydował się obchodzić jubileusz swojej pracy w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma