Nowy numer 28/2018 Archiwum

Smak i kolor krzyża

Lubelscy dominikanie rozpoczęli przygotowanie do odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziś zorganizowano Debatę Dwóch Ambon, od środy ruszają rekolekcje, w czwartek odbędzie się koncert dla przyjaciół i dobrodziejów.

Debata Dwóch Ambon stała się już nieodłączną częścią zarówno przygotowań do odpustu, jak i trwającego Festiwalu Smaku. Tegoroczną debatę zatytułowaną "Smak i kolor krzyża" poprowadził tradycyjnie już ojciec Tomasz Dostatni. Ostatnimi czasy tematyką debat jest krzyż i patrzenie na niego przez Kościół katolicki i Kościół prawosławny. W tegorocznej debacie Kościół katolicki reprezentował ksiądz prof. Alfred Wierzbicki, Kościół prawosławny ksiądz Andrzej Konachowicz. Wstęp na debatę był wolny, a wszyscy słuchacze mogli posłuchać o tajemnicy krzyża, o teologii krzyża, ale także o tym, jak tajemnica krzyża wkracza w nasze życie i w jaki sposób dotykamy jej zmysłami.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma