Wychowaj księdza, adoptuj kleryka

Każdy może dołączyć do wielkiej akcji modlitewnej w intencji kapłanów.

Od października klerycy Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie rozpoczynają kolejny (niektórzy pierwszy) rok drogi do kapłaństwa. Chcemy znaleźć dla nich szczególnych towarzyszy na drodze duchowego wzrostu – osoby, które codziennie będą otaczały ich swoją modlitwą - mówią organizatorzy akcji "Wychowaj księdza, adoptuj kleryka"

Modlitwa za kleryków i księży to wkład w kształtowanie lokalnego Kościoła. Ci, którzy wyjdą z naszego seminarium będą przecież pracowali w naszych parafiach, szkołach, wspólnotach. Inicjatorem adopcji kleryków jest ks. Łukasz Kachnowicz z parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach, zaś cała akcja została przygotowana porozumieniu z rektorem MSD w Lublinie ks. prał. Markiem Słomką.

Jak można się włączyć? Wystarczy wysłać e-mail na adres: adoptuj.kleryka@gmail.com. Organizatorzy przyślą imię i nazwisko jednego z kleryków. Od tej pory ktoś obejmuje konkretnego kleryka swoją modlitwą. - To wielka wartość, a świadomość, że ktoś codziennie modli się za ciebie pozwala zwyczajnie lepiej żyć. Dobrze by w otoczeniu modlitwy klerycy kształtowali osobistą drogę do kapłaństwa - mówią organizatorzy.

Akcja zaczęła 16 września i w ciągu 24 godzin zgłosiły się 43 osoby, które chcą podjąć się tej wyjątkowej adopcji. W każdej chwili można do akcji dołączyć. - Twoja modlitwa ma ogromne znaczenie. Już teraz możesz wpływać na kształt duszpasterstwa naszej Archidiecezji. Tak, jak sobie duchowo "wychowamy" naszych księży, tacy będą pracować wśród nas - zachęcają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..