Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pochwała Miłosierdzia

Koncert zorganizowany był w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, funkcjonującego przy parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka (Bracia Kapucyni).

Chórowi Akademickiemu "Pro Pace" towarzyszyła orkiestra symfoniczna Arci dello Spirito oraz solistka Ewelina Siedlecka-Kosińska.

Koncert zatytułowany „Pochwała Miłosierdzia” składał się z utworów muzycznych wybitnych kompozytorów z Krakowa: fragmentów „Tryptyku Rzymskiego” Piotra Pałki i specjalnie skomponowanych przez Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego utworów ku czci Miłosierdzia Bożego.

One zostały wzbogacone recytowanymi przez Jerzego Zelnika fragmentami  z „Dzienniczka św. Siostry Faustyny” i oraz tekstami Papieża Jana Pawła II.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin, Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka, firmie WIKPOL i parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie.

To jedno z serii zapowiedzianych wydarzeń kulturalnych niedawno powstałego Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma