Puchar św. Stanisława Kostki

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej co roku we wrześniu spotyka się na Olimpiadzie Sportowej o puchar św. Stanisława Kostki, by w ten sposób uczcić swojego patrona.

Dwustu KSM-owiczów  z całej archidiecezji przyjechało do Nałęczowa, aby wspólnie się modlić, bawić i zdobywać nagrody. Olimpiada, która odbyła się już 12 raz, w tym roku została zorganizowana przez oddział „Fortitudo” działający przy parafii św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez księży asystentów w hali Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Tuż po Eucharystii i oficjalnym otwarciu olimpiady, młodzi członkowie oddziałów rywalizowali w różnego rodzaju konkurencjach. Grali w piłkę nożną, siatkówkę, ale również brali  udział w „polowaniu na Goliata”, "wyjściu z niewoli Egipskiej" czy w „wyścigu mumii”. Rozgrywki trwały cały dzień. Rywalizacje sportowe, często bardzo zacięte, przynosiły uczestnikom wiele radości i były okazją do spotkania, rozmów, wspólnej zabawy i integracji.

- Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami można było posilić się przy bufecie, gdzie organizatorzy zapewnili wiele pyszności. Był gorący bigos, kiełbaski z grilla, herbata, ciasto i wiele innych pyszności. Dochód z bufetu wspomoże remont Wymarzonego Domu Młodych w Częstoborowicach, który jest naszym wspólnym KSM-owskim domem - mówią Michał Paśnik i Klaudia Frączek z KSM.

Nie mogło obyć się bez nagród, które ufundowali liczni sponsorzy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Zarządu Stowarzyszenia, drugie – KSM „Agnus Dei” z Wąwolnicy. Na podium znalazł się również oddział „Tymoteusz” z Milejowa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..