Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czas z rodziną jest bezcenny

Że więzi rodzinne najlepiej rozwijać przez wspólną zabawę i aktywność fizyczną przekonywali organizatorzy kampanii "Aktywna rodzina - Relacje na medal", a wśród nich Stowarzyszenie Sportowe Maluszki i psycholog Dorota Zawadzka, znana jako "superniania".

Impreza sportowa i warsztaty, które odbyły się w lubelskiej restauracji Oranżeria zgromadziły wiele rodzin, które mimo nieco nie sprzyjającej aury, postanowiły niedzielne popołudnie spędzić razem i na dodatek aktywnie. Były rodzinne rozgrywki piłkarskie i planszowe, zabawy dla maluchów, konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy chętni mogli również skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera dziecięcego i popróbować słodkości przygotowanych przez jedną z lubelskich cukierni. Specjalnie dla rodziców Dorota Zawadzka przygotowała wykład o walorach i sposobach aktywnego spędzania czasu z dziećmi.

- Im szybciej wykształcimy zdrowe nawyki, tym łatwiej będzie nam w całym późniejszym życiu dbać o sprawność własnego organizmu. A wspólne uprawianie sportu nie tylko kształtuje właściwe postawy, ale doskonale buduje relacje między rodzicami i dziećmi - mówiła podczas spotkania najbardziej znana w Polsce niania. Kampania "Aktywna rodzina- Relacje na medal" odbywa się w 26 miastach w Polsce i ma na celu uświadomienie rodziców jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają pozytywne relacje i więzi rodzinne, które można doskonale rozwijać poprzez wspólną rodzinną aktywność fizyczną. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma