Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wymiana kulturalna

Od pierwszego października w Lubline trwa Festiwal "Integracje-Mediacje". Chodzi o poszukiwanie nowej formuły festiwalu ukazującego współczesne oblicze kultury i sztuki wszystkich krajów Partnerstwa Wschodniego.

Od kilku dni trwają w naszym mieście koncerty muzyków zza wschodniej granicy, wystawa artystów z Ukrainy oraz prezentacja białoruskich artystów tańca współczesnego. Jest to część atrakcji przygotowanych na Festiwal "Integracje-Mediacje”. Festiwal "Integracje-Mediacje" to lubelska część projektu Wschód Kultury, w który oprócz naszego miasta zaangażowane są jeszcze Białystok i Rzeszów. "Integracje-Mediacje" to  poszukiwanie nowej formuły festiwalu, to prezentacje artystyczne, pokazy najlepszych praktyk oraz różnorodnych współczesnych kultur każdego z krajów Partnerstwa Wschodniego. Częścią "Integracji-Mediacji" jest Kongres “Kultura dla Partnerstwa Wschodniego”, który odbędzie się w dniach 4 – 6 października. Kongres będzie miejscem konkretnych działań kulturowych oraz czasem na wypracowanie sposobów realizacji wizji wspólnej przestrzeni kulturowej: Europy bez podziału na Unię Europejską i Partnerstwo Wschodnie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma