Nowy numer 3/2021 Archiwum

Chełmscy wolontariusze na Ukrainie

Chełmscy wolontariusze odwiedzili Polonię w Żytomierzu i przekazali dary rzeczowe dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Był to finał kolejnej już akcji charytatywnej „Pomóżmy polskim dzieciom na Ukrainie”, zainicjowanej przez Kawalera Orderu Uśmiechu Mariana Lackowskiego.

Podczas zbiórki udało się zebrać prawie tonę darów: odzieży, żywności, środków czystości, książek, pomocy szkolnych i zabawek. Dary te trafiły do polskich rodzin, a zwłaszcza do chorych i najuboższych dzieci. Oprócz darów, wolontariusze przywieźli ze sobą artystów muzyków, którzy zaśpiewali dla swoich rodaków. Przed żytomierską publicznością wystąpili: Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera oraz Anna Kostkiewicz.

Mimo iż pobyt chełmian na Ukrainie trwał krótko, nie zabrakło emocji i wzruszeń. Wyjątkowym przeżyciem była wspólna modlitwa i Msza święta Polaków z obu stron Bugu. Chełmscy wolontariusze odwiedzili także żytomierski cmentarz. Jak podkreślają organizatorzy, konwój nie by sięudał gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama